Nektar Panorama i Presonus Studio One

Panorama P1, P4 i P6 zapewniają głęboką integrację DAW dla Presonus Studio One: nawiguj po swoich projektach, kontroluj wirtualne instrumenty, takie jak syntezatory sprzętowe, miksuj ścieżki za pomocą suwaków Panorama – i przejmij dowolny wybrany parametr, aby natychmiast kontrolować go za pomocą zmotoryzowanego fadera. Wszystko to z pełną informacją zwrotną o parametrach na wyświetlaczu. Czas wziąć się w garść z Studio One!

TRANSPORT

Nawigacja po projektach w programie Studio One bezpośrednio z poziomu Panoramy: Sterowanie wszystkimi funkcjami transportu, w tym trybami nagrywania, przełączanie ścieżek, cofanie, ustawianie lokalizatorów lub powiększanie okna programu Studio One.

INSTRUMENTY

Korzystaj z instrumentów wirtualnych jak z syntezatorów sprzętowych: Uzyskaj dostęp do filtrów, obwiedni i nie tylko. Wszystkie instrumenty wewnętrzne są wstępnie zmapowane i można uzyskać natychmiastowy dostęp do dowolnego wybranego parametru za pomocą enkodera „Data”.

MIKSOWANIE

Nadaj swoim miksom konsolowy charakter: Zmień Panorama P1, P4 i P6 w powierzchnię miksowania dla Studio One ze szczegółową kontrolą poziomu, panoramy, wysyłek, insertów i automatyzacji.

TRYBY STUDIO ONE

Przyciski trybu przypisują sprzętowe elementy sterujące Panoramy do przejęcia odpowiednich elementów sterujących w Studio One: po naciśnięciu przycisku „Mixer”, „Instrument” lub „Transport” przypisania sterowania Panoramy są całkowicie rekonfigurowane, a wyświetlacz jest odpowiednio aktualizowany: Nazwa kanału jest wyświetlana dla aktualnie wybranej ścieżki wraz z wybranym menu, co ułatwia poruszanie się bez zgubienia.

Jeśli korzystasz również z naszego hosta wtyczek Nektarine, dodatkowe opcje sterowania będą dostępne na przyciskach programowych Panoramy na wyświetlaczu. Nektarine może być używany w połączeniu z integracją Studio One DAW i zapewnia jeszcze głębszą kontrolę nad wtyczkami, edycję map graficznych i potężną bazę danych generycznych łatek. „Internal” zapewnia dostęp do wewnętrznych presetów MIDI i ustawień ogólnych.

TRYB MIKSERA

Miksuj wiele kanałów jednocześnie, jak na konsoli sprzętowej, korzystając z dziewięciu 45-milimetrowych suwaków Panorama – i suwaka silnika na P4/P6: Dzięki kontroli poziomu pod palcami miksowanie „w pudełku” staje się znacznie bardziej intuicyjne. Kanałami miksera Studio One można sterować w bankach po 8 kanałów (za pomocą przycisków Bank-/Bank+ pod wyświetlaczem). Przyciski LED pod suwakami sterują solo, wyciszaniem, włączaniem nagrywania i bezpośrednim wyborem ścieżki. Fader 9 kontroluje poziom główny.

8 enkoderów nad sekcją tłumików zapewnia dostęp do panoramy lub jednego z 8 nadajników po naciśnięciu przycisku Toggle/View.

100-milimetrowy zmotoryzowany suwak na P4 i P6 jest zawsze przypisany do aktualnie wybranego kanału, zapewniając natychmiastowy dostęp – bez względu na wybrany bank suwaków. Przyciski „Mute” i „Solo” wraz z diodami LED stanu automatyzacji „Read” i „Write” dodają charakteru paskowi kanałów.
Naciśnięcie przycisku „Fader” przypisuje zmotoryzowany suwak do sterowania wybranym parametrem, a suwak natychmiast aktualizuje swoją pozycję do bieżącej wartości, zapewniając natychmiastową informację zwrotną i kontrolę.

Podczas sterowania różnymi parametrami w programie Studio One przy użyciu tych samych elementów sterujących suwaka, fizyczne położenie suwaka może znajdować się w innej pozycji wartości niż kontrolowany parametr. Funkcja łagodnego przejęcia panoramy zapewnia, że ustawienia suwaków nie „przeskakują”: Najpierw należy przesunąć suwak, aby „złapać” ustawioną wartość, a dopiero po dopasowaniu poziomu i pozycji następuje przejęcie. Wyświetlacz wskazuje kierunek, w którym należy się poruszać. Jeśli zamiast tego wolisz natychmiastowe przejęcie, wystarczy jedno kliknięcie, aby dezaktywować tę funkcję.
8 enkoderów po prawej stronie wyświetlacza steruje wysyłkami, insertami i makrami dla wybranego kanału. Domyślnie enkodery są przypisane do pierwszych 8 kanałów, ale naciskając przyciski ekranowe można natychmiast przełączyć je do sterowania insertami kanału lub parametrami makr Studio One i włączyć automatyzację miksu.

Zawsze bądź na widoku!

Zmiany parametrów są widoczne na wyświetlaczu Panoramy. Nie ma więc znaczenia, czy chcesz uzyskać przegląd bieżącego banku kanałów i jego poziomów, zobaczyć przypisania makr kanałów lub wysyłek i ich dokładne wartości – wszystko jest tam, tuż przed tobą!
Naciśnięcie przycisku ekranowego „Inserts” na wyświetlaczu daje nawet dostęp do insertów kanałów i umożliwia edycję ustawień wtyczki Studio One.

TRYB INSTRUMENT

Sterowanie instrumentami Studio One i dowolnymi wtyczkami VST®, VST3® lub AU™ z poziomu Panoramy: W trybie Instrument wszystkie instrumenty Studio One, takie jak Impact XT, Mojito, MaiTai, Sample One XT lub Presence XT są wstępnie zmapowane do natychmiastowego użycia.
Obwiednie, kontrola filtra i inne ważne parametry instrumentu są przypisane do elementów sterujących Panoramy. Mapy można łatwo dostosować, aktywując funkcję „Learn” z poziomu sprzętu, a nawet przeglądanie presetów jest obsługiwane za pomocą dedykowanych przycisków Panorama „Patch -/+” dla instrumentów wewnętrznych i wtyczek korzystających z menedżera patchy Studio One.

Przypisania parametrów dla 8 enkoderów są wyświetlane w głównej części wyświetlacza. Przesunięcie dowolnego przypisanego elementu sterującego spowoduje aktualizację górnej części wyświetlacza. Dostępna jest jedna strona parametrów, które można dowolnie mapować za pomocą funkcji „Learn”.
Pierwsze 8 suwaków jest zwykle przypisanych do obwiedni sterowania. Fader 9 kontroluje głośność główną. Naciśnij Toggle/View, aby wyświetlić ich przypisania – i naciśnij jeszcze raz, aby ponownie wyświetlić przypisania enkodera.
Jeśli chcesz mieć jeszcze głębszą kontrolę nad wtyczkami instrumentów VST, VST3 lub AU innych producentów, po prostu uruchom Nektarine wraz z integracją Nektar DAW: możesz wtedy.kontrolować wszystko i budować mapy tak głębokie, jak chcesz!

NATYCHMIASTOWA KONTROLA DOWOLNEGO PARAMETRU

Co powiesz na możliwość natychmiastowego przejęcia TEGO lub TEGO parametru? Tak, te, na które patrzysz teraz w Studio One. Oczywiście nie są one przypisane tam, gdzie ich potrzebujesz – co zatrzymuje przepływ.
Dzięki wybranej kontroli parametrów można teraz wykonywać przypisania w czasie rzeczywistym: wystarczy kliknąć dowolny parametr w Studio One, a będzie on dostępny w enkoderze danych Panorama obok wyświetlacza!
Za każdym razem, gdy klikniesz parametr myszą, zostanie on przypisany do enkodera danych (w przypadku wewnętrznych elementów sterujących Studio One, takich jak konsola, wbudowane instrumenty lub FX, możesz nawet aktywować najechanie myszą). To przypisanie działa niezależnie od trybu (mikser lub instrument) i w wielu oknach: Możesz więc kontrolować poziom miksera w jednej sekundzie, a chwilę później wtyczkę Decay VST – i zakończyć na panoramowaniu innego kanału.
Jeśli posiadasz P4 lub P6, możesz również przypisać zmotoryzowany suwak do sterowania wybranym parametrem. Wystarczy nacisnąć przycisk „Fader”, aby użyć suwaka również do sterowania wybranym parametrem – a jego pozycja automatycznie przesunie się do aktualnie ustawionej wartości parametru. Dzięki temu można go od razu użyć!

GLOBALNE ELEMENTY STERUJĄCE I NAWIGACYJNE

Dedykowane przyciski transportu i wyboru ścieżek Panorama umożliwiają nawigację po projektach z poziomu sprzętu: 

  • 6 przycisków transportu LED zapewnia bezpośredni dostęp do funkcji transportu Studio One, niezależnie od wybranego trybu. Dostępne są wszystkie standardowe funkcje transportu, takie jak Cycle, Rewind, Forward, Stop, Play i Record. 
  • Drugi rząd nad przyciskami transportu zapewnia bezpośredni dostęp do funkcji Goto L, ustawiania lewego lub prawego punktu pętli do bieżącej pozycji utworu, cofania, włączania/wyłączania kliknięć oraz włączania/wyłączania trybu zastępowania nagrywania.
  • Przyciski nawigacyjne „Track -/+” poniżej wyświetlacza umożliwiają zmianę ścieżek (lub kanałów miksera, w zależności od trybu), „Patch -/+” przegląda patche dla wewnętrznych instrumentów Studio One i instrumentów, które zapisują swoje patche w Studio One, „View” przełącza widoczność wszystkich pływających okien.

MAPY STEROWANIA

Możesz nawet kontrolować wtyczki, które nie są jeszcze fabrycznie zmapowane dla Nektarine: Wystarczy kliknąć przycisk „Edit” Nektarine, aby otworzyć stronę edycji sterowania, gdzie tworzone są strony mapy sterowania. Możesz także zmienić nazwy parametrów i utworzyć przypisania nawigacji, aby łatwo wybrać strony wtyczki. Przeciągnij i upuść parametry, aby przypisać je do elementów sterujących na każdej stronie lub użyj funkcji uczenia się parametrów Panoramy.
Mapy fabryczne są również konfigurowalne, a każdą mapę można zapisać w celu automatycznego przywołania za każdym razem, gdy wtyczka jest ładowana.
Panorama w połączeniu z integracją Nektar DAW dla Studio One i Nektarine zapewnia niezrównane wrażenia kontrolne z głęboką integracją, zwykle niedostępną nawet w dedykowanych syntezatorach sprzętowych. Dzięki takiemu poziomowi kontroli zobaczysz swoje instrumenty programowe w nowym świetle.

PRZEGLĄDANIE OZNACZA MNIEJ

Przeglądarka Nektarine umożliwia przeglądanie patchy bezpośrednio z Panoramy. Fabryczne patche dla większości popularnych wtyczek instrumentalnych są natychmiast dostępne przy minimalnej konfiguracji.
Własne patche użytkownika można również importować lub zapisywać, więc z czasem w przeglądarce Nektarine będzie sporo patchy do wyboru. Na szczęście Nektarine ma wszystkie narzędzia, które pomogą ci zarządzać tysiącami łatek – w tym tagowanie łatek, opcje wyszukiwania i oceniania, które ułatwiają znalezienie dokładnie tej łatki, której szukasz.
Tagi grupowe przechowują kombinację ustawień tagów i umożliwiają zawężenie opcji za naciśnięciem jednego przycisku.
Najlepsze jest to, że mapy i patche Nektarine nie są przywiązane tylko do jednego DAW: Po zbudowaniu map i biblioteki patchy w Nektarine są one natychmiast dostępne w dowolnej aplikacji hosta VST lub AU: Używaj Nektarine w jednym DAW, a Twoje wtyczki mogą być przeglądane i kontrolowane w ten sam sposób w każdym innym kompatybilnym DAW.

HOST WTYCZKI NEKTARINE

Nektarine jest dołączony do pobrania oprogramowania Nektar i może być uruchamiany wraz z integracją Studio One DAW. Zapewnia potężne funkcje, które zwiększają kontrolę i zarządzanie biblioteką wtyczek instrumentów.
Uruchom go jak każdą inną wtyczkę, a natychmiast skomunikuje się z Twoją Panoramą. Teraz jesteś gotowy do przejęcia głębokiej kontroli nad wtyczkami VST, VST3 lub AU z Panoramy: Załaduj wtyczkę instrumentu, która jest obsługiwana przez domyślne mapy wtyczek Nektarine i twórz nowe i ekscytujące dźwięki, o których nawet nie wiedziałeś, że twoja wtyczka jest do tego zdolna. Wyświetlacz pokaże, który parametr jest przypisany do każdego elementu sterującego, a także informacje zwrotne o stanie.
Przekręć pokrętło „Data”, aby wyświetlić menu Panoramy na wyświetlaczu w celu uzyskania bezpośredniego dostępu do różnych stron mapy instrumentu (takich jak OSC, Filter, Env, LFO lub FX). Umożliwia to szybkie i łatwe poruszanie się nawet po złożonych wtyczkach. Po wybraniu strony wybierana jest odpowiednia strona mapy fabrycznej Nektarine, a elementy sterujące odpowiednio zmieniają swoje przypisanie.

MULTI OZNACZA WIĘCEJ

Tryb „Multi” Panoramy umożliwia nałożenie do 16 wtyczek instrumentów w Nektarine. Każdy slot wtyczki ma własne unikalne ustawienia przeglądarki, a także parametry głośności, panoramy, wyciszenia i solo przypisane do natychmiastowego miksowania z Panoramy.
Gdy tryb Multi jest aktywny, patche załadowane dla każdego slotu są wyraźnie wymienione na wyświetlaczu, a sloty można dodawać w czasie rzeczywistym. Naciśnij przycisk Browse w dowolnym momencie, aby załadować nowy patch do dowolnego z aktywnych slotów. Multi zdecydowanie oznacza więcej!

FUNKCJE INTEGRACJI DAW

Przyciski transportu

  • Włączanie/wyłączanie pętli/cyklu
  • Przewijanie do tyłu w krokach co 1 takt
  • Do przodu w krokach co 1 takt
  • Stop
  • Odtwarzanie
  • Nagrywanie
  • Ustawienie lewego lokalizatora na bieżącą pozycję utworu
  • Ustawianie prawego lokalizatora do bieżącej pozycji utworu
  • Cofnij
  • Włączanie/wyłączanie metronomu
  • Włączanie/wyłączanie automatyzacji latch

Przyciski nawigacjiPrzyciski nawigacji

  • Zmiana kanału -/+ w trybie miksera
  • Zmiana ścieżki -/+ w trybie instrumentu
  • Zmiana patcha -/+ dla urządzeń Studio One
  • Zmiana banku -/+
  • View otwiera/zamyka wszystkie pływające okna
  • Zoom -/+ do powiększania w poziomie

Wyświetlacz

  • Pełna informacja zwrotna o parametrach, 
  • Kolorowy wyświetlacz TFT 3,5″ o wysokiej rozdzielczości

Przyciski ekranowe

  • Tryb miksera: Sends, Inserts, Macro, Automation
  • Tryb instrumentu: Learn
  • Tryb transportu: Tap Tempo, Marker Ins/del, Automatyzacja

Tryb transportu

  • Duży wyświetlacz pozycji utworu i lokalizatora
  • Enkodery przypisane do tempa, wskaźnika pozycji utworu, przesuwania ustawionego zakresu pętli, znacznika wyboru
  • Duży wyświetlacz pozycji utworu i lokalizatora
  • Enkodery przypisane do tempa, wskaźnika pozycji utworu, przesuwania ustawionego zakresu pętli, znacznika wyboru

Tryb instrument

  • Otwieranie/zamykanie okna instrumentu
  • Mapy konfigurowalne za pomocą Studio One Learn
  • Fadery 1-4 zwykle mapowane do obwiedni wzmacniacza
  • Fadery 5-8 zwykle mapowane do obwiedni filtra
  • Zmotoryzowany suwak kontroluje główną głośność instrumentu*
  • Przejęcie dowolnego widocznego parametru z enkodera danych

Tryb miksera

  • Otwieranie/zamykanie widoku miksera
  • Sterowanie 8 kanałami jednocześnie
  • Głośność przypisana do suwaków 1-8
  • Pan i wysyłki 1-8 przypisywane do enkoderów w sekcji faderów 
  • Wysyłanie kanałów 1-8, Inserts 1-8 i Macro przypisywane do sekcji enkodera dla każdego kanału
  • Solo, wyciszenie, Rec Arm i wybór kanału za pomocą przycisków suwaków
  • Bank over do sterowania większą liczbą kanałów (1-8 / 9-16 itd.)
  • Bieżąca głośność ścieżki, wyciszenie i solo kontrolowane przez suwak silnika*
  • Głośność główna kontrolowana przez fader 9
  • Tryb Soft Take-Over eliminuje przeskakiwanie wartości parametrów
  • Przejęcie dowolnego widocznego parametru z enkodera danych

 (*= tylko w Panoramach P4 i P6. P1 nie ma zmotoryzowanego suwaka)

Wymagania systemowe

  • Kontroler MIDI Panorama P1/P4/P6
  • Studio One w wersji 4 lub wyższej
  • Windows 7, 8, 10 lub nowszy, Mac OS 10.7 lub nowszy

Klawiatury Nektar mogą Państwo kupić w naszym sklepie internetowym www.audiofactory.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *