Karta Note Input (Wprowadzanie nut) na wstążce zawiera opcje czterech głównych sposobów wprowadzania nut do programu Sibelius, od najwolniejszego do najszybszego.
- Mouse input (Wprowadzanie za pomocą mysz)y: klikanie wartości nut na klawiaturze za pomocą myszy, a następnie klikanie w partyturze w celu wprowadzenia każdej nuty.
- Alphabetic input (Wprowadzanie alfabetyczne): wybierz wartości nut na klawiaturze numerycznej, a następnie wprowadź każdą nutę, wpisując jej nazwę literową (A-G).
- Step-time input (Wprowadzanie krokowe): wybierz wartości nut na klawiaturze za pomocą klawiatury numerycznej, a następnie wprowadź każdą nutę lub akord, grając go na klawiaturze MIDI.
- Flexi-time input: wprowadzanie nut w czasie rzeczywistym za pomocą klawiatury MIDI, grając w czasie z kliknięciem metronomu.
Korzystanie z okna Keypad Sibeliusa jest wspólne dla pierwszych trzech z tych metod, ponieważ służy do wybierania wartości i innych właściwości nut, w tym akcydencji i artykulacji, więc warto zapoznać się z klawiaturą przed nauczeniem się każdej metody wprowadzania nut.
Nuty można również wprowadzać pośrednio, za pomocą następujących trzech metod:
- Importowanie plików z innych programów muzycznych (takich jak pliki MIDI i pliki MusicXML)- 1.7 Otwieranie plików MIDI, Otwieranie plików MusicXML.
- Skanowanie wydrukowanych nut – 1.11 PhotoScore Lite.
- Śpiewanie lub granie do mikrofonu – 1.12 AudioScore Lite.
Chcesz wiedzieć więcej? zapraszamy do zakupu polskiego podręcznika dla programu Sibelius- kliknij tutaj.
Jeśli kupisz program Sibelius lub uaktualnienie dla programu Sibelius, to polski podręcznik dla programu Sibelius otrzymasz za darmo! Program Sibelius oraz polski podręcznik można kupić w naszym sklepie internetowym www.audiofactory.pl